Komunikat o błędzie

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters w drupal_get_feeds() (linia 394 z /home/majicwoo/domains/majic.pl/public_html/elewacja/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls w menu_set_active_trail() (linia 2405 z /home/majicwoo/domains/majic.pl/public_html/elewacja/includes/menu.inc).

Malowanie ogrodzenia

 

„Rdza trawi żelazo, troska człowieka”

Zgodnie ze znanym powiedzeniem możemy wyciągnąć taki wniosek: Zlikwiduję rdzę = znikną i troski! To pewne, ale… jak to zrobić, aby zabezpieczyć metal i ocynk  na naście lat albo i więcej?  Nie ma się co oszukiwać: samo kupno dobrej farby nie wystarczy – choć z pewnością gwarantuje, że rdza prędko nie wróci. Jednak podstawowa rzecz o jakiej musimy pamiętać to prawidłowo oczyszczona i przygotowana powierzchnia do malowania. Poniżej przedstawiamy sprawdzony produkt, który ochroni każdy metalowy element przed korozją.

Powierzchnie nowe

Nowe, „surowe” powierzchnie metalowe wychodzące z fabryki pokryte są zazwyczaj tłustą substancją, będącą warstwą ochronną, potrzebną do ich profilowania. Taka tłusta warstwa może powodować niską przyczepność farby podkładowej i znacznie wydłużyć czas jej schnięcia, dlatego też przed malowaniem musimy ją usunąć.

  1.  Najlepszym i najprostszym sposobem jest po prostu wyczyszczenie powierzchni zwykłą szmatką zwilżoną rozpuszczalnikiem o takim samym podkładzie jak  farba podkładowa – w naszym przypadku wykorzystamy niskoaromatyzowaną benzynę lakierniczą White Spirit.  Dzięki temu mamy pewność, że na tak przygotowanej powierzchni podkład będzie się prawidłowo i bez problemu rozprowadzał.
  2.  Do farby podkładowej Majic Rustkill Red Oxide Primer, będącej podkładem na elementy korodujące, możemy dodać Katalizator/Utwardzacz , który podniesie parametry farby. Aby produkty się „przegryzły”, tj. aby zaszła odpowiednia reakcja chemiczna, musimy odczekać 15 minut, po których zabieramy się do nakładania farby. Możemy to zrobić, używając takich narzędzi jak: pędzelwałek, czypad. Dla fanów malowania natryskowego mamy dobrą wiadomość: farbę Majic Rustkill Red Oxide Primer możemy także nakładać w ten sposób, po uprzednim rozcieńczeniu jej rozpuszczalnikiem, na jakim jest produkowana farba (ok. 15 – 20% – w zależności od ciśnienia pracującego oraz posiadanej dyszy).
  3. Pamiętajmy o nakładaniu cienkich warstw! Jest to związane z tym, że podkład ma znacznie lepsze parametry kryjące niż farby nawierzchniowe i jest przez to bardziej wydajny – nie musimy kupować go aż tyle, co zwykłej farby, za co podziękuje nam nasz portfel…
    Ważne: zwracajmy uwagę na warunki, w jakich malujemy! Przeciągi, zapylenie, małe drobinki kurzumogą szybko i w łatwy sposób zepsuć naszą pracę! Dlatego należy odpowiednio zabezpieczyć pomieszczenie, w którym malujemy – zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza, niską, w miarę możliwości, wilgotność powietrza, czy zabezpieczenie przed zwierzętami.
  4. Na wyschnięcie warstwy podkładowej możemy czekać dość długo -w  zależności od grubości naniesionej powłoki, temperatury czy wilgoci.  Lepiej jednak upewnić się, że powierzchnia jest już całkowicie sucha i gotowa do nakładania farby nawierzchniowej Majic Rustkill w dowolnym wybranym przez nas kolorze. Gwarantuje to profesjonalne zabezpieczenie przed rdzą i dłuższą „żywotność” koloru. Tu również istnieje możliwość dodania Katalizatora/Utwardzacza, który ma za zadanie poprawienie parametrów farby.
  5. Nanoszenie farby nawierzchniowej rządzi się tymi samymi prawami, co farby podkładowej – najważniejsze jest zachowanie umiaru i nanoszenie CIENKICH WARSTW. Pamiętajmy, że pomalowanie powierzchni raz grubo i „na szybko” nie wydobędzie pełnych możliwości farb zabezpieczających przed korozją; znacznie lepiej jest pomalować dwa, a nawet trzy razy, ale cienko i dokładnie, aby efektem cieszyć się dwa lub trzy razy dłużej! Tak naprawdę przy farbach Majic dwie warstwy w zupełności powinny wystarczyć, a żądany efekt pomogą nam uzyskać także narzędzia malarskie Wooster, które pozwolą na dokładniejsze i równomierne rozprowadzenie farby.

Powierzchnie uprzednio malowane (pordzewiałe)

  1. Gdy chcemy zabezpieczyć elementy już uprzednio malowane, na których pojawiła się rdza – czy to w stadium początkowym czy to zaawansowanym, przede wszystkim musimy zadbać o to, aby usunąć wszystkie luźne elementy – czyli takie, które mogą odpaść. Bez problemu poradzimy sobie z tym zadaniem, wykorzystując drucianą szczotkę lub papier ścierny (gradacja 120 -240). Nie musimy czyścić powierzchni do „gołego” metalu, ale należy usunąć wszystkie luźne elementy, które mogą potencjalnie odpaść wraz z farbą, którą zamierzamy zaaplikować w najbliższym czasie. Farba Majic Rustkill Red Oxide poradzi sobie także wtedy, gdy pozostawimy delikatny czerwono-rudawy nalot.
    Dobrym sposobem na pozbycie się starej farby jest wytrawienie metalu kwasem, jednak radzimy to zadanie zostawić osobom doświadczonym!
  2. Tak oczyszczoną powierzchnię należy odpylić (pył powstaje np. w trakcie zeskrobywania starej farby czy korozji). W tym celu używamy szmatki nasączonej rozpuszczalnikiem White Spirit. Czynność tę dla pewności możemy powtórzyć.
  3. Jeżeli mamy widocznie uszkodzoną powierzchnię, posiadającą wżery powstałe po korozji, np. w samochodzie, możemy, chcąc uzyskać jak najbardziej estetyczny efekt w postaci wygładzonej powierzchni, zastosować szpachlę samochodową uniwersalną. Po nałożeniu szpachli i wyszlifowaniu cofamy się do punktu drugiego, czyli oczyszczania/odpylania.
  4. Do farby podkładowej Majic Rustkill Red Oxide Primer, będącej podkładem na elementy korodujące, możemy dodać Katalizator/Utwardzacz , który podniesie parametry farby. Aby produkty się „przegryzły”, tj. aby zaszła odpowiednia reakcja chemiczna, musimy odczekać 15 minut, po których zabieramy się do nakładania farby. Możemy to zrobić, używając takich narzędzi jak: pędzelwałek, czypad. Dla fanów malowania natryskowego mamy dobrą wiadomość: farbę Majic Rustkill Red Oxide Primer możemy także nakładać w ten sposób, po uprzednim rozcieńczeniu jej rozpuszczalnikiem, na jakim jest produkowana farba (ok. 15 – 20% – w zależności od ciśnienia pracującego oraz posiadanej dyszy).
  5. Pamiętajmy o nakładaniu cienkich warstw! Jest to związane z tym, że podkład ma znacznie lepsze parametry kryjące niż farby nawierzchniowe i jest przez to bardziej wydajny – nie musimy kupować go aż tyle, co zwykłej farby, za co podziękuje nam nasz portfel…
    Ważne: zwracajmy uwagę na warunki, w jakich malujemy! Przeciągi, zapylenie, małe drobinki kurzumogą szybko i w łatwy sposób zepsuć naszą pracę! Dlatego należy odpowiednio zabezpieczyć pomieszczenie, w którym malujemy – zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza, niską, w miarę możliwości, wilgotność powietrza, czy zabezpieczenie przed zwierzętami.
  6. Na wyschnięcie warstwy podkładowej możemy czekać dość długo -w  zależności od grubości naniesionej powłoki, temperatury czy wilgoci.  Lepiej jednak upewnić się, że powierzchnia jest już całkowicie sucha i gotowa do nakładania farby nawierzchniowej Majic Rustkill w dowolnym wybranym przez nas kolorze. Gwarantuje to profesjonalne zabezpieczenie przed rdzą i dłuższą „żywotność” koloru. Tu również istnieje możliwość dodania Katalizatora/Utwardzacza, który ma za zadanie poprawienie parametrów farby.
  7. Nanoszenie farby nawierzchniowej rządzi się tymi samymi prawami, co farby podkładowej – najważniejsze jest zachowanie umiaru i nanoszenie CIENKICH WARSTW. Pamiętajmy, że pomalowanie powierzchni raz grubo i „na szybko” nie wydobędzie pełnych możliwości farb zabezpieczających przed korozją; znacznie lepiej jest pomalować dwa, a nawet trzy razy, ale cienko i dokładnie, aby efektem cieszyć się dwa lub trzy razy dłużej! Tak naprawdę przy farbach Majic dwie warstwy w zupełności powinny wystarczyć, a żądany efekt pomogą nam uzyskać także narzędzia malarskie Wooster, które pozwolą na dokładniejsze i równomierne rozprowadzenie farby.

Powierzchnie zabezpieczone przez producentów

Jak zabezpieczyć metal ?

W wielu przypadkach, na przykład kupując nową metalową bramę, mamy produkt już uprzednio zakonserwowany przez producenta podkładem antykorozyjnym (co często nie pozostaje bez wpływu na jego cenę). Niestety, najczęściej jest to podkład bardzo niskiej jakości, który nie tylko nie chroni odpowiednio zakupionego produktu, ale może przysporzyć nam problemów. Na szczęście jest na to proste i szybkie rozwiązanie.

  1. Weźmy ściereczkę nasączoną rozpuszczalnikiem White Spirit, który jest najodpowiedniejszym rozpuszczalnikiem do farby podkładowej Majic Rustkill Red Oxide, przetrzyjmy nowy produkt jeden raz (na tej ścierce możemy sprawdzić także jak zachowuje się farba, która jest nałożona). Może zajść potrzeba ponownego przetarcia.
  2. Do farby podkładowej Majic Rustkill Red Oxide Primer, będącej podkładem na elementy korodujące, możemy dodać Katalizator/Utwardzacz , który podniesie parametry farby. Aby produkty się „przegryzły”, tj. aby zaszła odpowiednia reakcja chemiczna, musimy odczekać 15 minut, po których zabieramy się do nakładania farby. Możemy to zrobić, używając takich narzędzi jak: pędzelwałek, czypad. Dla fanów malowania natryskowego mamy dobrą wiadomość: farbę Majic Rustkill Red Oxide Primer możemy także nakładać w ten sposób, po uprzednim rozcieńczeniu jej rozpuszczalnikiem, na jakim jest produkowana farba (ok. 15 – 20% – w zależności od ciśnienia pracującego oraz posiadanej dyszy).
  3. Pamiętajmy o nakładaniu cienkich warstw! Jest to związane z tym, że podkład ma znacznie lepsze parametry kryjące niż farby nawierzchniowe i jest przez to bardziej wydajny – nie musimy kupować go aż tyle, co zwykłej farby, za co podziękuje nam nasz portfel…
    Ważne: zwracajmy uwagę na warunki, w jakich malujemy! Przeciągi, zapylenie, małe drobinki kurzumogą szybko i w łatwy sposób zepsuć naszą pracę! Dlatego należy odpowiednio zabezpieczyć pomieszczenie, w którym malujemy – zadbać o odpowiednią cyrkulację powietrza, niską, w miarę możliwości, wilgotność powietrza, czy zabezpieczenie przed zwierzętami.
  4. Na wyschnięcie warstwy podkładowej możemy czekać dość długo -w  zależności od grubości naniesionej powłoki, temperatury czy wilgoci.  Lepiej jednak upewnić się, że powierzchnia jest już całkowicie sucha i gotowa do nakładania farby nawierzchniowej Majic Rustkill w dowolnym wybranym przez nas kolorze. Gwarantuje to profesjonalne zabezpieczenie przed rdzą i dłuższą „żywotność” koloru. Tu również istnieje możliwość dodania Katalizatora/Utwardzacza, który ma za zadanie poprawienie parametrów farby.
  5. Nanoszenie farby nawierzchniowej rządzi się tymi samymi prawami, co farby podkładowej – najważniejsze jest zachowanie umiaru i nanoszenie CIENKICH WARSTW. Pamiętajmy, że pomalowanie powierzchni raz grubo i „na szybko” nie wydobędzie pełnych możliwości farb zabezpieczających przed korozją; znacznie lepiej jest pomalować dwa, a nawet trzy razy, ale cienko i dokładnie, aby efektem cieszyć się dwa lub trzy razy dłużej! Tak naprawdę przy farbach Majic dwie warstwy w zupełności powinny wystarczyć, a żądany efekt pomogą nam uzyskać także narzędzia malarskie Wooster, które pozwolą na dokładniejsze i równomierne rozprowadzenie farby.